Jak wybrać zegarek dla dziecka?

2015-10-05

Coraz większa liczba osób decyduje się na zakup zegarka dla swojego dziecka. Korzystanie z zegarka od najmłodszych lat uczy najmłodszych odpowiedzialności i punktualności. Jednak jak wybrać zegarek, który będzie najbardziej odpowiedni dla dziecka?

Wybór zegarka zależy od tego, w jakim wieku jest dziecko. Zegarek, który będzie nosić nasza pociecha nie powinien być zbyt ciężki i zbyt duży. Nie powinien również wyglądać zbyt poważnie, ponieważ kilkulatek z zegarkiem wizytowym będzie wyglądał po prostu komicznie. Dla kilkulatków najlepsze są kolorowe zegarki z wyraźnymi, arabskimi cyframi. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat będą mogły uczyć się prawidłowego odczytywania godziny. Jeśli kupujemy zegarek dla nastolatka możemy wybrać tradycyjny albo elektroniczny modny zegarek o ciekawym designie.

Dokonując wyboru, zwróćmy również uwagę na wytrzymałość czasomierza, który chcemy kupić dziecku. Dzieci są najczęściej bardzo aktywne i podczas zabawy oraz uprawiania sportu, zegarek może być narażony na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

This page uses cookie files to provide its services in accordance to Cookies Usage Policy.
Zamknij
pixel